Sweetvia Nedir

Sweetvia Nedir

Sweetvia %100 doğal kökenli hammaddelerden – Güney Amerika ve Hindistan’da organik tarım koşullarında yetiştirilen Stevia Rebaudiana bitkisinin yapraklarından elde edilen saflaştırılmış Rebaudioside A 98’den ve eritritolden üretilen sıfır kalorili bir tatlandırıcıdır.

Sweetvia’yı Neden Gönül Rahatlığıyla Kullanabilirsiniz?
Sıfır kalorili.
Sıfır glisemik endekse sahip.
%100 doğal kökenli hammaddelerden – Stevia bitkisi ve eritritol – üretildi. Hiçbir katkı maddesi ve koruyucu madde, aspartam, sakarin, sukraloz içermez.
Sweetvia ürününde kullanılan Rebaudioside A 98’in Avrupa Parlamentosu’nun 1333/2008 sayılı yönetmeliğine ek olan (Ek 2) 11 Kasım 2011 tarihli 1131/2011 sayılı Avrupa Birliği komisyon yönetmeliğinde ve Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu’nun (EFSA) (2010):8(4):1537 sayılı Resmi Gazetesi’nde yer alan “Steviol glikosidlerinin gıda takviyesi olarak önerilen kullanımındaki güvenirliliğine istinaden verdiği Bilimsel Görüş”te belirtilen teknik özelliklere ve saflık kriterlerine uygun olarak üretilmiştir.
Avrupa Birliği ve Türkiye yönetmeliklerine uygun olarak AB'de üretilmektedir.
Sweetvia ile aynı içeriğe sahip ürünler Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylıdır.

Sweetvia’yı Kimler Kullanabilir?
Sweetvia’yı, herkes sıcak ve soğuk tüm içeceklerinde, tatlılarında, kısaca şekerin kullanıldığı her yerde gönül rahatlığıyla kullanabilir.
Sıfır kalorili olduğu için diyet yapanlar için iyi bir alternatiftir.
Sıfır glisemik endekse sahip olduğu için de şeker hastaları için iyi bir alternatiftir.

logo

logo
© 2012 Nutriva İlaç ve Gıda Ltd. Şti. Sweetvia Nutriva İlaç ve Gıda Ltd. Şti.’nin kayıtlı markasıdır. Bütün hakları saklıdır.
1375 SOK. NO:24 K:1 D:1 ALSANCAK - İZMİR Tel: 0232 421 86 79 Email:info@sweet-via.com